Szukasz prawnika, który będzie skuteczny i kompetentny? Musisz wiedzieć, że adwokaci, tak jak i eksperci w innych branżach, również specjalizują się w określonych obszarach. Dlatego podpowiadamy, gdzie szukać w Katowicach sprawdzonych porad prawnych.

Kancelaria KRS

Adwokat z Katowic to usługi takich kancelarii adwokackich jak KancelariaKRS.pl, które dzięki temu, że zatrudniają wielu specjalistów, mogą oferować szeroki zakres usług. A czym dokładnie się zajmują? Swoją ofertę kierują przede wszystkim do przedsiębiorców, to m.in. kwestie związane z RODO, audyty prawne, fuzje i przejęcia, zagadnienia związane z prawem autorskim lub szeroko pojęta obsługa korporacyjna.

Oprócz tego adwokaci z Kancelarii KRS prowadzą sprawy z zakresu prawa karno-gospodarczego, prawa medycznego, prawa pracy czy prawa rodzinnego, mogą się więc do nich zgłosić ze swoimi problemami także osoby fizyczne.

Tak szeroka oferta możliwa jest dzięki temu, że w tej kancelarii prawnej pracuje wielu specjalistów z różnych obszarów – na jej stronie możesz sprawdzić cały zespół, wraz z informacją, czym zajmuje się poszczególny adwokat.

Kancelaria Kubisa, Banasik, Wysocka

Kancelaria Kubisa, Banasik, Wysocka to katowicka spółka partnerska radców prawnych. Możesz się do niej zgłosić, jeśli posiadasz sprawę obejmującą prawo rodzinne lub spadkowe, prawo cywilne, prawo gospodarczej i handlowe, a także prawo pracy.

Adwokaci mogą reprezentować cię przed sądem, różnymi organami władzy, a także przygotować w twoim imieniu niezbędne dokumenty, składać pozwy.

Można zauważyć, że usługi tej kancelarii ukierunkowane są przede wszystkim na prawo rodzinne, związane z ustalaniem alimentów, podziału majątku, aczkolwiek w ofercie znajduje się także kompleksowa obsługa firm.

Kancelaria SZiP

Kolejną kancelarią, która specjalizuje się przede wszystkim w obsłudze firm, przedsiębiorstw, jest SziP, czyli Ślązak, Zapiór i Wspólnicy. Obszary, w których działają jej eksperci, to m.in. prawo handlowe i gospodarcze, prawo procesowe, prawo konkurencji, prawo fuzji i przejęć, a także ochrona danych osobowych i prawo e-commerce.

Kancelaria SZiP prowadzi sprawy z zakresu prawa górniczego i geologicznego, a także prawa ochrony środowiska, prawa energetycznego. Ponadto na swojej stronie internetowej publikuje wiele porad prawnych, nierzadko odwołując się do aktualnej sytuacji panującej w Polsce.

Kancelaria MCP

Kancelaria Michał Ciupa i Partnerzy swoją ofertę kieruje zarówno do klientów indywidualnych, jak i do przedsiębiorców, a także do lekarzy i osób przebywających za granicą, dzięki czemu już po tym można zorientować się, że jej zakres usług jest szeroki.

Pomaga w takich sprawach jak przeprowadzenie rozwodu, tymczasowe aresztowanie, problemy z pracodawcą, a także oferuje kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców w zakresie stosunków gospodarczych, handlowych i administracyjnych.

Oprócz tego umożliwia uzyskanie porady online – za pośrednictwem telefonu, e-maila lub wideo rozmowy.

Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Dutkiewicz

Na koniec chcielibyśmy przedstawić Kancelarię Radcy Prawnego Marcin Dutkiewicz, której specjalizacją są sprawy rozwodowe i spadkowe, prawo pracy, nieruchomości, odszkodowania oraz upadłość konsumencka. Ponadto oferuje obsługę prawną firm.

I tak jak jej poprzednicy, umożliwia uzyskanie porady online. Jeśli jesteś ciekawy, jak to przebiega, to na stronie internetowej kancelarii uzyskasz dokładną instrukcję wraz ze wskazówkami, jak się przygotować do takiej konsultacji.

kategoria: Pomoc prawna

komentarze

  • Lidka 2020-10-26

    Widzę, że nie jest trudno w Katowicach znaleźć prawników godnych zaufania. Najważniejsze jednak to sprawdzić, jakie mają specyfikacje, zanim zacznie się z nimi rozmawiać. Powinni być ekspertami w danej dziedzinie, jeśli mają być skuteczni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

prawo, przepisy, konstytucje