Jak zostać prokuratorem, jakie studia i wykształcenie musi mieć prokurator?

0 comments
prokurator-jakie studia

Jakie wykształcenie musi mieć prokurator? Co zrobić, aby zostać prokuratorem? Aplikacja prokuratorska – jak wygląda? Kim jest asesor prokuratury? Jakie wykształcenie musi mieć prokurator? Profesja prokuratora to odpowiedzialna praca, pełna poświęceń i wyrzeczeń.

Read More

Znani polscy prokuratorzy, z czego zasłynęli?

0 comments
znani prokuratorzy

Powstaniec warszawski, żołnierz Armii Krajowej, z wykształcenia prawnik, sprawował urząd ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego….Choć z wykształcenia adwokat jeszcze wiele lat wcześniej zajmował stanowisko w urzędzie prokuratorskim. Organizował polskie sądownictwo wojskowe, a w 1924 roku uzyskał nominację na prezydenta Najwyższego Sądu Wojskowego.

Read More

Co robi prawnik? Kto to jest prawnik i jak zostać prawnikiem?

0 comments
Prawnik wypełniający dokumenty

Osoby z takim wykształceniem pracują w kancelariach prawnych, sądach, prokuraturze, w urzędach, instytucjach państwowych, na uczelniach lub w prywatnych przedsiębiorstwach. Co robi prawnik?…Dlatego osoby z takim wykształceniem przeważnie zajmują się doradztwem prawnym, a takie wsparcie bywa w wielu sytuacjach życiowych wręcz nieodzowne. Mogą być to sprawy związane z rozwodem, przyznaniem opieki nad dzieckiem, podziałem majątku, dziedziczeniem spadku itp.

Read More

Główne zasady konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej

0 comments
polska flaga powiewająca na wietrze

W tym ujęciu naród nie jest rozumiany w znaczeniu etnicznym, ale filozoficzno-społecznym, a więc stanowią go wszyscy obywatele Rzeczypospolitej, bez względu na pozycję społeczną, wykształcenie, status majątkowy, religię i światopogląd.

Read More

prawo, przepisy, konstytucje