29 listopada 2022 roku partia KORWiN zmieniła nazwę na Nowa Nadzieja, a informację o tym przekazał na konferencji prezes partii Sławomir Mentzen. Zmiana nazwy, a właściwie jej skrócenie, ma jeszcze dokładniej oddawać cele partii i wnieść świeżość do ugrupowania. Jeśli interesuje Cię, co wiemy o partii Nowa Nadzieja, czytaj dalej!

Kto reprezentuje partię Nowa Nadzieja?

Prezesem partii Nowa Nadzieja, jest Sławomir Mentzen, który objął to stanowisko po ustępującym Januszu Korwin-Mikke. Dotychczasowy wiceprezes partii, w październikowych wyborach, uzyskał prawie 92% poparcia wśród delegatów, bezapelacyjnie wygrywając fotel prezesa. I wiceprezesem Nowej Nadziei został Konrad Berkowicz.

Sławomir Mentzen jest polskim politykiem, doradcą podatkowym, przedsiębiorcą i doktorem nauk ekonomicznych, urodzonym w 1986 roku w Toruniu. Od początku swojej politycznej kariery związany był z ugrupowaniami Janusza Korwin-Mikkego. Największy rozgłos zyskał w czasie pandemii, kiedy to w Internecie zamieszczał materiały komentujące założenia Polskiego Ładu, czyli planu odbudowy gospodarki rządzącej partii PiS, które osiągały milionowe wyświetlenia.

Jakie są założenia partii Nowa Nadzieja?

Podstawowym założeniem, konserwatywno-liberalnej, partii Nowa Nadzieja, jest idea wolności jednostki oraz volenti non fit iniuria, czyli chcącemu nie dzieje się krzywda. Zwolennicy partii twierdzą, że gwarantowana wolność ściśle związana jest z odpowiedzialnością za własny los i ograniczana jest tylko i wyłącznie wolnością drugiego człowieka. Partia Nowa Nadzieja stoi w opozycji do socjalizmu oraz zasad sprawiedliwości społecznej, oraz wyznaje prawo własności absolutnej.

Dla partii Nowa Nadzieja podstawową jednostką jest rodzina, w której rodzice powinni wychowywać dzieci według swoich przekonań, w zgodzie z własnymi zasadami i mają pełne prawo do decydowania o ich losie. Innymi postulatami są wolny rynek, wolność gospodarcza, silny samorząd oraz zapewnienie niskich podatków obywatelom.

Co wiemy o partii Nowa Nadzieja?

Partia Nowa Nadzieja. wcześniej znana jako partia KORWiN – Konfederacja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja, powstała w 2015 roku, z inicjatywy Janusza Korwin-Mikkego i działaczy Kongresu Nowej Prawicy. Od 2019 roku jest częścią federacyjnego ugrupowania Konfederacja Wolność i Niepodległość. Aktualnie ugrupowanie posiada trzech posłów na Sejm IX kadencji, a są to:

  • Janusz Korwin-Mikke,
  • Konrad Berkowicz,
  • Stanisław Tyszka – wzmocnił szeregi Nowej Nadziei w listopadzie 2022 roku, do tej pory był posłem bezpartyjnym, a wcześniej związany był z Pawłem Kukizem i ruchem Kukiz’15.

Nowa Nadzieja posiada również sekcję młodzieżową o nazwie Młodzi dla Wolności, która skupia w swoich szeregach osoby w wieku 15-26 lat, a jej celem jest intelektualne oraz organizacyjne formowanie młodych obywateli, którzy zainteresowani są czynnym udziałem w życiu politycznym, kulturalnym i społecznym.

 

kategoria: Polityka

komentarze

  • Paweł K. 2023-01-03

    A dla mnie Mentzen jest nadzieją dla tej partii. Korwin powinien już odejść na zasłużoną emeryturę i zrobić miejsce młodym, ze świeżą głową i pomysłami. Trochę nazwa mi się nie podoba, ale no każdemu się nie dogodzi. Trzymam za Was kciuki panowie!

  • Sia 2023-01-13

    Kolejny raz zmieniają nazwę partii, ci to się nie umieją zdecydować xD

    • Lola 2023-03-02

      Nawet zmiana partii nic im nie da. W kółko kłócą się ze sobą o to kto jest bardziej prawicowy xD A nazwa Nowa nadzieja nawet jakoś tak śmiesznie brzmi patrząc na to kto ją reprezentuje xD

      • Anonim 2023-03-15

        Mam takie same odczucia. Był Korwin, Teraz Nowa Nadzieja, co będzie dalej jak znowu im w wyborach nie pójdzie?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

prawo, przepisy, konstytucje